O mnie


Jestem instruktorem sportu-kolarstwo. Posiadam uprawnienia ministerialne nadane po rocznym kursie zawodowym oraz po egzaminie z zakresu teorii sportu oraz wiedzy związanej z treningiem kolarskim.

Od 1998 roku jestem czynnym kolarzem górskim – prowadzę regularne treningi i startuję w zawodach dla amatorów.

W 2010 roku zdobyłem brązowy medal na wyścigu Skandia w Bielawie.

W 2011 roku zająłem 7 miejsce w klasyfikacji generalnej Bike Maraton na dystansie mini.

W 2011 roku zająłem zdobyłem brązowym medal na Mistrzostwach Polski dziennikarzy w maratonie na dystansie mini.

Ukończyłem dwie etapówki górskie i kilkakrotnie byłem klasyfikowany w generalce Bike Maratonu w pierwszej 15.

Jestem miłośnikiem kolarstwa górskiego. Moje kolarskie życie, to przykład, że można zacząć uprawiać kolarstwo w każdym wieku, a nawet odnosić skromne sukcesy. Choć tak naprawdę nigdy mi nie chodziło o sukcesy. Dla mnie najważniejsza jest radość z jazdy na rowerze.

Przez 15 lat pracowałem zawodowo jako dziennikarz i fotoreporter we wrocławskich mediach: „Gazeta Wyborcza”, „Gazeta Wrocławska”, „Wieczór Wrocławia”, „Słowo Polskie”. Współpracowałem również z Polskim Radiem Wrocław i Telewizją Polską Wrocław (współtworzyłem i prowadziłem w 2006 roku cykl programów „Narty i Snowboard”), a także z magazynem rowerowym „bikeBoard”.

W 1992 roku otrzymałem w duecie „Piotr i Paweł” nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu. W swoich filmikach rowerowych łączę jazdę na rowerze z tworzeniem i wykonywaniem muzyki.

Trenuję także jazdę agresywną i miejską na rolkach. W tych dyscyplinach również udzielam porad treningowych i prowadzę zajęcia z nauki jazdy na rolkach dla początkujących. W podstawówce i w liceum trenowałem narciarstwo zjazdowe w klubie KS Lechia Diora Dzierżoniów.

Układam indywidualne kolarskie plany treningowe, dostosowując obciążenia do poziomu trenującego.

Pracowałem także jako sprzedawca-serwisant rowerów i w tym zakresie także udzielam porad.

Na terenie Wrocławia prowadzę treningi indywidualne oraz grupowe. Udzielam rad z zakresu techniki jazdy i sprzętu rowerowego.

treningkolarski@gmail.com

+48 506 157 484

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *